Uncategorized

لباس فرم اداری چه خصوصیت هایی دارد؟

لباس فرم اداری چه خصوصیت هایی دارد؟

لباس فرم اداری یکی از اصلی ترین عوامل شکل گیری شخصیت یک سازمان و اداره می باشد. زیرا هر مراجعه کننده ای اول از هر چیزی، لباس پرسنل توجه می کند. اگر پرسنل از لباس مخصوصی استفاده کنند، حس اعتماد مراجعه کننده بیشتر شده و برخورد آن با پرسنل نیز به طور کلی تغییر خواهد کرد.

اما هر لباس فرمی با لباس فرم دیگر، با توجه به شرایط محیطی متفاوت خواهد بود. همچنین از نظر طراحی ظاهری و جنسی نیز تفاوت های بسیاری با یکدیگر خواهند داشت.

در این مقاله قصد داریم خصوصیات لباس فرم اداری را برای شما بگوییم. همچنین توضیح میدهیم که یک لباس فرم اداری مناسب دارای چه خصوصیاتی است.

خصوصیات لباس فرم اداری

لباس فرم اداری باید ویژگی هایی داشته باشد که در ادامه برای شما خواهیم گفت.

رنگ

رنگ یکی از اصلی ترین و مهم ترین ویژگی های لباس فرم یک سازمان و اداره خواهد بود. اساسا اکثر لباس فرم اداری موجود در کشور، با توجه به لوگو و نماد شرکت و اداره انتخاب می شوند.

برای مثال لوگوی اداره ای قرمز رنگ است. بدون شک استفاده از رنگ قرمز در لباس فرم می تواند بسیار جالب توجه و قابل تحسین باشد. در انتخاب لباس فرم به رنگ توجه ویژه ای داشته باشید.  در انتخاب خود به نکته ای گفته شد توجه کنید.

جنس

جنس نیز یکی دیگر از عوامل تاثیر گذار در انتخاب لباس فرم اداری است. تصور کنید که لباس فرم کارگاهی در شهر تهران از جنس ضخیم است. در حالی که در آن کارگاه کارهای سنگین انجام شده و همین لباس ضخیم باعث سنگینی بیشتر کار خواهد شد.

در این شرایط حتما باید لباس هایی با جنس سبک استفاده شود. با ایم کار کارگر آن کارگاه با سنگینی بیش از حد مواجه نمی شود. همچنین می تواند به راحتی در کارگاه جا به جا شود و کارهای باقی مانده را انجام دهد.

لباس اداری زنانه

جنس لباس فرم مردانه و زنانه را با توجه به جنسیت، آب و هوا و همچنین شرایط کاری انتخاب کنید. برای مثال اداره ای در شهری سرد وجود دارد. بدون شک این اداره باید از لباس فرم های گرم برای کارکنان خود استفاده کند.

جنس یک لباس فرم در صورت نامطلوب بودن، باعث می شود تا بیماری و حساسیت های پوستی حین استفاده از آن و انجام کار به وجود بیاید. ضخامت بیش از حد جنس لباس فرم می تواند باعث بروز این گونه مشکلات شود.

نازک بودن بیش از حد جنس لباس فرم نیز باعث می شود تا فرد در معرض سرماخوردگی قرار بگیرد. ممکن است همین بیماری باعث تاخیر چند روزه در کار او شود.

پس در انتخاب جنس دقت زیادی داشته باشید. جنس پارچه لباس فرم را نه تا حد زیادی ضخیم و نه تا حد زیادی نازک انتخاب کنید. سعی کنید اعتدال بین این دو را رعایت کنید. جنسی را انتخاب کنید که نه خیلی کلفت باشد و نه خیلی نازک تا فرد در آن لباس احساس راحتی داشته باشد.

اندازه

اندازه نیز یکی دیگر از عوامل مهم در انتخاب لباس فرم می باشد. یک لباس فرم خوب و مطلوب از نظر اندازه باید استاندارد باشد. سایز استاندارد یعنی با توجه به اندام و وزن فرد، نه خیلی تنگ باشد و نه خیلی گشاد.

سایز مناسب لباس فرم باعث می شود تا کارمند در آن لباس احساس خستگی نکند و حس نکند که از نظر پوشش دارای مشکل است؛ همچنین استاندارد بودن اندازه و سایز یک لباس باعث ایست خوب و کاملا دقیق لباس خواهد شد.

اگر لباسی به شدت گشاد باشد، استایل فرد استفاده کننده به طور کلی بر هم خواهد خورد و راحتی خود را از دست خواهد داد. بر عکس، اگر لباس فرم اداری به شدت تنگ باشد، احساس گرما و خفگی به فرد استفاده کننده منتقل خواهد شد و باعث می شود تا تمرکز کاری او به طور کامل از بین برود و تمام تمرکزش بر روی خلاصی از این لباس خواهد بود.

هزینه لباس فرم اداری

هزینه لباس فرم اداری و قیمت آن به عوامل زیادی بستگی دارد که در ادامه توضیحاتی را در این باره خواهیم داد.

پارچه

قیمت پارچه یکی از اصلی ترین عوامل تاثیر گذار بر هزینه لباس فرم می باشد. برای مثال شما قصد دارید لباس فرم مدارس را با پارچه های گران قیمت خریداری کنید. بدون شک این گرانی قیمت پارچه تاثیر بسیار زیادی بر روی قیمت کلی لباس فرم مدارس خواهد گذاشت.

امروزه در کشور ما پارچه هایی با جنس های مختلف وجود دارند که قیمت های آن ها نیز تفاوت های بسیار چشمگیری با یکدیگر خواهند داشت.

دوخت

بدون شک برای دوخت لباس فرمی مانند لباس فرم کشتیرانی، نیاز به خیاط متخصص دارید. زیرا هر شخصی قادر به دوختن لباس فرم کشتیرانی نخواهد بود. این خیاط متخصص نیز با توجه به زمان و سنگینی کار، پول دریافت خواهد کرد و دومین عامل تاثیر گذار بر روی قیمت لباس فرم اداری را رقم خواهد زد.

تعرفه خیاط ها با یکدیگر تفاوت دارد و نمی توان گفت که همه خیاط ها قیمت های یکسانی دارند و کیفیت کار آن ها تفاوتی ندارد. زیرا هر خیاط با توجه به سطح تخصص و کیفیت کارش، پول دریافت می کند. بدون شک همین امر باعث می شود تا خیاط ها، قیمت های متفاوتی را ارائه دهند.

طراحی

هزینه طراحی نیز در صورتی که شما قصد استفاده از لباس فرم اداری با طراحی اختصاصی و مخصوص به خودتان را داشته باشید، لحاظ خواهد شد. اگر از لباس فرم اداری عمومی استفاده کنید، بدون شک هزینه ای برای طراحی پرداخت نخواهید کرد. اما اگر قرار باشد طرح اختصاصی را به خیاط بدهید، باید هزینه طراحی را به صورت جداگانه حساب کنید.

باران مد | تولیدکننده برتر انواع مانتو فرم و یونیفرم اداری

طراحی خوب یک لباس فرم اداری باعث می شود تا اعتبار اداره و شرکت شما بالا برود و مراجعه کنندگان نیز رفتاری متفاوت را خواهند داشت.

لباس فرم اداری – جمع بندی نهایی

شما می توانید برای خرید به صورت آنلاین، به سایت های فروش لباس فرم اداری بروید و بعد از دیدن تمامی طرح ها، طرح مورد نظر خود را ثبت بزنید و خرید خود را انجام دهید.

پیشنهاد می شود اگر قصد ندارید هزینه اضافی برای طراحی بپردازید، از لباس فرم اداری عمومی استفاده کنید؛ البته اگر طراحی اختصاصی برای لباس فرم های شما انجام شود، اعتبار شرکت و اداره شما بالاتر خواهد رفت و جنبه تبلیغاتی نیز خواهد داشت.

امیدواریم این مقاله برای شما مفید باشد و از خواندن آن لذت برده باشید.