لباس فرم رستوران مهم ترین و البته کاربردی ترین چیز برای یک رستوران شیک و مجلل می باشد؛ اکنون مدیران رستوران ها بر این باور رسیدند که لباس فرم رستوران برای گارسون ها و خدمه رستوران، مهم ترین چیزی است که به رستوران اعتبار می دهد.

لباس فرم رستوران

تاثیر لباس فرم رستوران در رضایت مشتریان

وقتی که برای نخستین بار در یکی از بهترین رستوران های جهان گارسون ها و خدمه رستوران، لباس فرم رستوران را بر تن کردند و با لباس های یکدست جلوی مشتری ها ظاهر شدند، رضایت مشتریان از کیفیت رستوران و پذیرایی شان دو چندان شد.

به هر حال صنعت مد با هر صنعتی ترکیب شود، رضایت و خوشنودی افراد آن صنعت و مشتریان صنایع را در بر خواهد داشت؛ صنعت رستوران داری هم از این حیث توانست رضایت مشتریان را در رستوران ها نسبت به کیفیت گارسون ها و خدمه افزایش دهد.

طراحان زیادی در زمینه مد و پوشاک هستند که کار آن ها فقط طراحی، تولید و عرضه لباس فرم رستوران می باشد و تلاش های زیادی می کنند تا در این زمینه پیشرفت کنند و شناخته شوند.

جالب است بدانید لباس فرم رستوران ها با توجه به صنعت مد تغییر می کند و هر ساله مدل و طرح های جدید تری از لباس فرم رستوران روانه بازار پوشاک کشور های مختلف می شود و نشان دهنده این است که صنعت مد توجه ویژه ای به لباس فرم رستوران دارد.

خوبی های استفاده از لباس فرم رستوران

لباس فرم رستوران

استفاده از لباس فرم رستوران خوبی های زیادی دارد و به این دلیل که باید برای مدت طولانی این لباس بر تن گارسون ها و خدمه رستوران باشد، می تواند احساس راحتی را برای آن ها به ارمغان بیاورد.

اما قطعا اولویت اول صاحبان و مدیران رستوران ها برای استفاده از لباس فرم رستوران توسط گارسون و خدمه آن ها، می تواند مسائل اعتبار رستوران باشد و اگر استفاده ای از یونیفرم مخصوص به رستوران نشود، اعتبار آن جا زیر سوال خواهد رفت.

یکی از مهمترین مسائل استفاده از لباس فرم رستوران تشخیص دادن گارسون و خدمه رستوران نسبت به مشتریان است و باید لباس فرم به شکلی باشد که هر شخصی بتواند به راحتی مشتریان را از عوامل رستوران تشخیص دهد.

اگر بر تن کارکنان رستوران لباس فرم باشد، آن ها مانند کارمندان بانک و هر جایی که لباس های مخصوص دارند، اعتماد به نفس زیادی می گیرند و عاشقانه تر کار های خود را انجام می دهند و سعی بر گرفتن رضایت مشتری دارند.

همچنین یکی دیگر از حس هایی که گارسون ها و خدمه رستوران بعد از پوشیدن لباس فرم رستوران می گیرند، حس مسئولیت پذیری و آگاه بودن از وظایفی که باید انجام بدهند می باشد.

همچنین برای برند رستوران نیز می تواند بسیار مفید باشد؛ اگر رستورانی لباس های فوق العاده شیک و قشنگی را برای کارکنان خود طراحی کند، قطعا برند آن رستوران معروف خواهد شد و به نوعی می تواند استفاده از لباس فرم شیک و زیبا برای رستوران به جذب مشتری کمک زیادی کند.

قطعا اگر کارمندان احساس راحتی و رضایت کنند از محل کار و لباس های کار خود، می توانند با روحیه بسیار بالا تری کار خود را انجام دهند و موجب رضایت مشتریان رستوران شوند. پس انتخاب و حساسیت در انتخاب لباس فرم رستوران می تواند بسیار مهم و خوب باشد.

مهمترین عوامل در خرید لباس فرم رستوران

لباس فرم رستوران

از مهمترین چیز هایی که تاثیر زیادی در خرید لباس فرم رستوران دارند، می توان به مرد یا زن بودن گارسون، فرهنگ محلی مردم و رستوران و همچنین نوع رستوران اشاره کرد.

برای مثال اگر لباس فرم رستوران در منطقه ای رنگ سفید باشد و مردم محلی و فرهنگ آن منطقه رنگ سفید را نشانه غم و عزا بدانند، قطعا انتخاب رنگ سفید برای لباس فرم و استفاده از آن به ضرر شما خواهد بود؛ یا مثلا اگر در رستورانی سنتی، لباس گارسون ها رسمی و مجلسی باشد زیاد جالب به نظر نمی رسد و اگر لباس گارسون ها هم سنتی باشد، بسیار عالی خواهد بود.

از دیگر عوامل مهم در خرید لباس فرم رستوران می توان به رتبه و تخصص کارکنان رستوران اشاره کرد؛ برای مثال قطعا باید لباس های سر آشپز با گارسون یا دیگر خدمه تفاوت هایی داشته باشد.

تاثیر بودن برند بر روی لباس فرم رستوران

قطعا بودن نام رستوران شما بر روی لباس فرم های تان می تواند تاثیر بسیار زیادی بر روی رضایت مشتری بگذارد؛ برای مثال زمانی که برند شما بر روی لباس فرم باشد، به مشتری همواره نام رستوران تان یاد آوری می شود.

همین امر باعث می شود رستوران شما شخصیت برند بودن و هویت داشتن داشته باشد و به نوعی با این کار، شما دارید رستوران خود را تبلیغ می کنید. پس سعی کنید بهترین ایده و بهترین کیفیت لباس را برگزینید.

قیمت لباس فرم رستوران

قیمت لباس فرم رستوران بستگی به عوامل زیادی دارد و باید گفت تمام چیز هایی که در تهیه و دوخت یک لباس دخیل هستند، بر روی قسمت آن ها تاثیر گذار است. طرح، نوع پارچه، جنس پارچه، دوخت، درج لوگو یا برند روی لباس فرم و … بر روی قیمت لباس تاثیر زیادی دارد.

اما شما باید این را در نظر بگیرید که هر چقدر بیشتر برای لباس فرم رستوران خود هزینه کنید، رستوران و برند خود را تبلیغ کردید و به نوعی سرمایه گذاری کردید و هزینه ای که کرده اید قطعا چندین برابرش بر می گردد و شما از این کار خود پشیمان نخواهید شد.

قطعا اگر کارکنان شما با لباس های مختلف، چروک و یا غیر مرتبط سر کار حاضر شوند، نه تنها رضایت مشتریان را در پی نخواهد داشت، بلکه ممکن است باعث شود که مشتریان دیگر به رستوران شما نیایند و از نظم آن جا خوششان نیاید.

پس لباس فرم رستوران برای یک رستوران شیک و مجلل بسیار ضروری و مهم است و می توان گفت مهم ترین چیزی که باعث رضایت و جذب مشتری می شود، همین لباس فرم رستوران البته از نوع با کیفیت و طرح خوب خودش می باشد.

به صاحبان رستوران ها پیشنهاد می دهیم در انتخاب لباس فرم رستوران برای کارکنان خود دقت کنند و بهترین کیفیت را برگزینند.